Czyszczenie laptopa Poznań

Stwardniałe pasty termoprzewodzące i kurz są częstą przyczyną usterek w laptopie.

Po pewnym okresie użytkowania laptopa, przeważnie po krótkim czasie po gwarancji producenta, zaczynamy zauważać, że obudowa zaczyna coraz bardziej się grzać. Innym dość częstym zauważalnym symptom jest głośniejsza praca wentylatora. Nie jest normalne zachowanie i to od nas zależy jak długo nasz sprzęt będzie działał poprawnie. Jeżeli zbagatelizujemy objawy, temperatura wewnątrz sprzętu będzie systematycznie wzrastać a wiatrak wchodził na wyższe obroty. Kulminacją takiego zjawiska jest uszkodzenie sprzętu, który pewnego dnia, w najmniej dla Nas odpowiednim momencie po włączeniu nie pokaże obrazu.

Zaczynamy od zmiany past termoprzewodzących, gdy:

 • Laptop się wyłącza
 • Laptopa się przegrzewa
 • Obudowa laptop się grzeje. Jest bardzo gorąca, w niektórych miejscach aż parzy.
 • Laptop się zawiesza
 • Laptop się resetuje. Samoistnie uruchamia się ponownie podczas pracy.
Czyszczenie laptopa Poznań

Jakie czynności zostaną wykonane, jak zlecisz nam to zadanie:

 • Laptop zostanie rozebrany na części pierwsze. Zadbamy o usunięcie kurzu ze wszystkich elementów wewnątrz obudowy. Szczególną uwagę poświęcamy wszystkim otworom wentylacyjnym.
 • Zdemontujemy układ chłodzenia i usuniemy stare, stwardniałe pasty termoprzewodzące. Zrobimy to starannie i nie pozostawimy śladów, zabrudzeń na jakichkolwiek elementach, płyty głównej czy układzie chłodzenia.
 • Układ chłodzenie zostanie delikatnie rozebrany, żeby w żaden sposób nie został uszkodzony.
 • Wyczyścimy radiator, wentylator i co najważniejsze łączenie między nimi. Bardzo często właśnie w tym miejscu tworzy się swoisty „koc” z kurzu co uniemożliwia skuteczne wydalanie wysokiej temperatury z laptop.
 • Sprawdzimy działanie wentylatora a w razie zastrzeżeń co do jego pracy, zaproponujemy wymianę.
 • Użyjemy płynu rozpuszczającego i usuniemy stary smar z wentylatora.
 • Wyczyszczony wentylator nasmarujemy smarem teflonowym, co poprawi jego pracę i zabezpieczy łożysko.
 • Nałożymy nową pastę termoprzewodzącą Arctic MX-2
 • Całość staranie skręcimy, przetestujemy poprawność wykonania usługi i pracę wszystkich podzespołów.

Jeżeli po rozkręceniu, zauważymy jakiekolwiek problemy, nie martw się na pewno się o tym dowiesz.

Brak konserwacji naszego sprzętu może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Jest to najczęstsza przyczyna uszkodzenia wyżej wymiennych układów. Profilaktyka procentuje.

Pasty termoprzewodzące. Co to właściwie jest ?

Pasta termoprzewodząca to tworzywo, w swojej konsystencji podobne po pasty do zębów o dobrym przewodnictwie ciepła. Nakłada się ją między układ, a element odprowadzający temperaturę z laptopa (radiator, często z wentylatorem). Odpowiednia ilość pasty wyrównuje mikro krzywizny w miejscu łączenia i poszerza pole przekazywania ciepła, wytwarzanego przez element. Brak pasty, stwardniała pasta, czy użycie taniej i słabej jakości pasty prowadzi do zwiększenia temperatury wewnątrz laptopa. Skutkuje to, głośną pracą wentylatora, zauważalnym wzrostem temperatury obudowy, niestabilną pracą naszego laptopa. Końcowym etapem jest przegrzanie, a w konsekwencji uszkodzenie sprzętu.

W sprzedaży znajdziemy róże wersje past termoprzewodzących. Różnią się składem i co za tym idzie różną przewodnością ciepła. Możemy spotkać pasty silikonowe (słabe przewodnictwo ciepła), na bazie metali (srebro, występuje możliwość przewodzenia prądu), ceramiki, syntetycznych diamentów. Standardowo czym droższa pasta tym lepsza, a markowa dobra pasta robi różnice.

W naszym serwisie nie oszczędzamy, stosujemy rekomendowaną przez wiodących producentów i branżową prasę, pastę termoprzewodzącą, szwajcarskiej firmy Arctic Cooling MX-2.

Arctic MX-2

Przy produkcji pasty nie użyto składników silikonowych, metali (srebro), co sprawia, że ma stałą konsystencję i nie przewodzi prądu. Składa się z składników ceramicznych i tlenku cynku. Optymalne właściwości termoprzewodzące otrzymuje się po 144 godzinach wygrzewania pasty po aplikacji. Jej podstawowe zalety to:

 • Wysoka wydajność
 • Nie przewodzi prądu
 • Nie wysycha

Systematyczna zmiana, czyszczenie z kurzu wentylatora, radiatora i wszystkich zakamarków sprawia że nasz sprzęt pracuje ciszej i bezawaryjnie.

Rekomendujemy taki zabieg raz na rok lub raz na dwa lata.

Czyszczenie laptopa poznań

Jesteś zainteresowany naszymi usługami ? Zadzwoń !