Naprawa zalanych laptopów

Naprawa zalanych laptopów 

Co możemy zrobić gdy nasz komputer ulegnie zalaniu?

Kiedy dochodzi do tragedii i nasz komputer zostaje zalany, pierwsze co musimy zrobić to szybko odłączyć zasilacz i baterię. Nie ma znaczenia jakim płynem został zalany, kawą, herbatą, winem, piwem czy czystą wodą. Niestety każda ciecz może wyrządzić duże szkody. Im szybciej pozbawimy go zasilania tym większa szansa że jednak nie dojdzie do spięcia i da się uratować nasz sprzęt.

Naprawa zalanego laptopa

Dalsze kroki.

Kiedy już sprawę zasilania mamy załatwioną, odwracamy laptopa „do góry nogami”, czyli klawiaturą w stronę podłoża. Czekamy aż płyn ścieknie i udajemy się do serwisu, najlepiej naszego 🙂

.

Naprawa zalanego laptopa


.

Gdy już trafisz do naszego serwisu.

Nasi serwisanci bezzwłocznie rozkręcą Twój komputer, oczyszczą z resztek cieczy, ocenią ewentualne szkody, poinformują Cię o zakresie uszkodzeń i ewentualnym koszcie wymiany uszkodzonych podzespołów.

Cięższe przypadki:

W cięższych przypadkach, gdzie zalania są bardzo rozległe i ciecz mogła dostać się pod układy BGA lub SMD ( karty graficzne, pamięci zintegrowane, procesory, mostki) mamy możliwość czyszczenia podzespołów w specjalnie do tego zaprojektowanych myjkach ultradźwiękowych. Usuną one resztki cieczy nawet z największych zakamarków i miejsc nie dostępnych dla ludzkiego oka.

czyszczenie laptopa po zalaniu

Na koniec.

Po dokonaniu naprawy laptopy są gruntownie sprawdzane pod kątem sprawności technicznej, dodatkowo przeprowadzane są testy obciążeniowe aby mieć stuprocentową pewność, że wszystko z nimi jest OK.

 

Zobacz również:

Pamiętajcie, że diagnoza usterki płyty głównej jest w naszym serwisie bezpłatna!

kontakt-propcserwis